top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

10 najlepszych memów 2017 (plus bonus)

Które z memów opublikowanych w polskim Internecie zdobyły miano najlepszych w 2017 roku? Zobacz!


Zarówno przez świat jak i przez Polskę przetaczają się wydarzenia, które zyskują szeroki rozgłos i pozostają chętnie komentowane przez długie tygodnie. Mówią o nich media tradycyjne ale i Internet. Wśród nich zdarzają się takie perełki, których nie odpuszczają rechoczące strony. Kreatywni internauci dodatkowo podbijają ich popularność. Chciałabym podzielić się z Wami memami, które powodowały u mnie napady śmiechu w, ubiegłym już, 2017 roku.

Dokładnie tak się czuję, dobierając memy do zestawienia. Ale to ważne, by pojawiła się informacja, że mam świadomość stąpania po kruchym lodzie. Albo między palącymi laserami ułożonymi gęsto – metafora do indywidualnego wyboru.

1. Petrowa sprawa

Uważam, że kreatywność w życiu jest bardzo ważna. Istnieje kilka niebanalnych podejść do tego tematu. Kluczem bywa łączenie rzeczy, których nikt wcześniej ze sobą nie połączył (dla przykładu, odkurzacz został skonstruowany z  wentylatora elektrycznego, pudełka i poszewki na poduszkę). Niezwykle ciekawe wydaje się być zestawienie ze sobą absurdalnych okoliczności, ignorancji, spraw sercowych i polityki. #RyszardRwieSerce i memy na temat podróży Ryszarda Petru rozbawiały mnie do łez.

2. Świeżaki

Rywalizację między Lidlem a Biedronką śledziłam z zainteresowaniem. Ale to internauci sprawili, że pokochałam grafiki przedstawiające losy bohaterów takich jak ja i Ty. Tyle że ogarniętych szaleństwem łowcy 3.0 – z przebiegłością planujących zakupy, za które mogą zgarnąć naklejki. Czujnie wypatrujących stoisk z warzywnymi i owocowymi maskotkami.

3. 500 + i relacje rodzinne

Obserwowane z zewnątrz relacje między członkami rodziny to sprawa, która i bez pieniędzy, i bez Internetu jest wdzięcznym tematem. Zwykle mamy na tyle taktu, by zachowywać komentarze dla siebie. Jednak Internet, ten ocean anonimowości i przestrzeń ekspresji większa niż jakakolwiek pracownia artystyczna, aż kipi od scenek rodzajowych statystycznej rodziny polskiej. Z dwójką dzieci bądź niskim dochodem uprawniającym do otrzymania sławnego świadczenia.

4. Luis Fonsi i Despacito

Czy istnieje ktoś, kto w 2017 roku chociaż raz nie słyszał Despacito? Piosenka zdobyła rekordową ilość odtworzeń na YouTube (456 milionów) i była grana ze wszystkiego, co posiada głośnik. Powstało wiele memów na ten temat, ale za każdym razem wywołuje u mnie uśmiech i przywołuje inne memy, np. z krwawiącymi uszami i ludźmi błagającymi o wyłączenie tej piosenki.

5. Aleksander Kwaśniewski

Memy z Aleksandrem Kwaśniewskim to mój faworyt od kilku lat – jest sielski, dobrze znany wszystkim Polakom z tego, że zdarza mu się ulec wdziękom szklanych dam. (Zarówno butelka jak i wódka są rodzaju żeńskiego, prawda?), przez co zyskał niechlubną popularność w Internecie. Z dużym przymrużeniem oka, ale ten mem szczególnie skradł moje serce.

6. Lech Wałęsa

Lech Wałęsa stał się dla mnie niejako polskim synonimem słowa „mem” tuż obok Aleksandra Kwaśniewskiego. Niezliczona ilość wpadek staje się inspiracją dla użytkowników serwisów rozrywkowych, którzy już uniwersalnie, z zamkniętymi oczami mogą zaczynać pisać „I wtedy ja mu mówię…”, nawiązując do prorockich skilli byłego prezydenta.

7. Memy nawiązujące do rozmów na Messengerze

To jest niesamowite, że w czasach, kiedy ludzie– generalizując z pełną świadomością – raczej stronią od kontaktów, potrzebują ich konsekwencji! I tak właśnie, kiedy ktoś odczyta naszą wiadomość na Facebooku, ale na nią nie odpowie. Albo pisze, ale ostatecznie nie wyśle odpowiedzi. Albo! co najgorsze, nie obejrzy filmu/grafiki z linku, który pofatygowaliśmy się jej udostępnić… Oj wtedy jesteśmy w stanie wątpić w solidność fundamentów relacji. Bo… o czym tu gadać jak nie o filmach i memach? 😉

8. Pazdan Pazdanator

Nie trzeba być wielkim fanem piłki nożnej w Polsce (choć to coraz trudniejsze), by cieszyć się z sukcesów piłkarskich naszej drużyny w międzynarodowych rozgrywkach. Jak wiadomo, jest kilku bohaterów, o których Internet od kilku lat pisze pieśni pochwalne. Michał Pazdan to jeden z nich. I to memy komentujące jego poczynania na murawie podziwiam z największa przyjemnością. Może to dlatego, że widziałam kilka meczy, w których dał spektakularny pokaz swoich umiejętności?

9. John Snow i Gra o Tron

Temat bardzo wdzięczny jeśli chodzi o humorystyczne komentowanie rzeczywistości za pomocą memów. Dlaczego? Gra o Tron zdobyła w Polsce ogromną popularność, dlatego wiele z przedstawionych na memach sytuacji po prostu pozostaje czytelna. A i różnorodność postaci i scen aż prosi się o memowy recycling 😉

10. Pechowiec Brian

Jest tyle możliwości, by pokazać, co znaczy być naprawdę pechowym! Szukać szczęścia i się zgubić, ukraść krzesło a iść siedzieć, spać w nogach a jednocześnie samemu w łóżku… Ale być u babci i gotować?! Wszelkie gierki słowne i ich zaskakujące konsekwencje w losach rudego chłopaka z aparatem na zębach ciężko będzie zdetronizować przez długie lata. Moja sympatia do nich chyba nigdy się nie skończy.

11. Andrzej Duda (BONUS!)

Jakoś tak się dzieje, że prezydenci są pod szczególnym nadzorem śmieszkujących internautów. Andrzej Duda nie jest spod niego wyłączony. Ma niezwykle plastyczną twarz i talent do znajdowania się we „właściwym miejscu”. Sam zainteresowany twierdzi, że ceni wszystkie dowcipne memy z jego udziałem. Mimo że było wielu chętnych, Sylwester z Andrzejem Dudą znowu się nie odbył. Polskie strony rozrywkowe czekają z zapartym tchem na kolejne fotorelacje z wydarzeń z udziałem Andrzeja Dudy i pretekstu do tworzenia kolejnych memów.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page