top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Czatboty Facebook Messangera

Czy słyszałeś/aś o czatbotach w Messangerze od Facebooka? Dowiedz się więcej na ich temat, oraz o możliwościach jakie dają marketingowcom.


Facebook Messanger to zdobywający popularność komunikator rozwijany przez Facebooka. Wraz z upływem czasu zyskuje on coraz więcej funkcji i jest oferowany jako oddzielna aplikacja np. na Androida. Obecnie nawet nie trzeba mieć konta na Facebooku, aby z niego korzystać. W kwietniu 2016 roku Seth Rosenberg ogłosił, że uruchomiona została wersja beta platformy dla programistów, która pozwoli budować własne aplikacje korzystające z Messangera.

Obecnie istnieje wiele ciekawych czatbotów, które realizują różne zadania. Np. czatbot CNN wyświetla w zależności od dokonanego wyboru odpowiednie artykuły w postaci karuzeli zdjęć:


Inny przykład to Poncho – czatbot, który podaje pogodę:


Z rozwiązań biznesowych ciekawa jest aplikacja czatbota 1-800-Flowers.com, która pozwala na czacie zamówić kwiaty i dostarczyć je pod wskazane adres:


Jak widać możliwości wykorzystania czatbota na Messangerze są bardzo zróżnicowane. Facebook oferuje kilka różnych formatów prezentacji danych i ułatwia wybór opcji. Dzięki temu proces zamawiania jest o wiele prostszy i ujednolicony względem stron internetowych. Przypomina korespondencję z prawdziwym człowiekiem.

Inne przykłady wykorzystania czatbotów to:

  1. Podpowiadanie klientowi produktów z oferty sklepu

  2. Dobieranie oferty na podstawie informacji uzyskanych od klienta

  3. Informowanie o procesie przebiegu zamówienia

Czatboty mogą więc nie tylko zwiększyć sprzedaż produktów bądź usług, ale też poprawić jakość obsługi klientów. Dzięki temu, że są automatyczne, działają całą dobę, nawet wtedy, gdy biuro firmy jest nieczynne. Dodatkowo czatboty są dosyć mocno promowane przez Facebooka, są katalogi czatbotów, a sama innowacja tego rozwiązania sprawia, że szybko zyskują popularność w Internecie.

Czy chciałbyś, żeby Twoja firma miała czatbota? Zajmujemy się ich pisaniem. Napisz do mnie na tomasz.smykowski@websoul.pl, aby uzyskać ofertę!

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page