top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Czy trzeba mieć prywatny profil, żeby założyć stronę na Facebooku?

Dowiedz się, czy musisz mieć prywatny profil, aby założyć stronę na Facebooku!Czy trzeba mieć profil prywatny, żeby założyć stronę na Facebooku? / Websoul

Reklama łodzi Chris Craft z 1929 roku Image courtesy AdClassix.com


Profil prywatny to prywatne konto osobowe. Można na nim umieszczać swoje prywatne zdjęcia i inne treści, które mają być widoczne tylko dla naszych znajomych.

Natomiast strona jest publiczna i przeznaczona jest dla firm, organizacji i marek, które chcą promować się na Facebooku.

Pojawia się więc pytanie: czy jeśli nie chcę prowadzić prywatnego konta na Facebooku muszę je założyć, aby móc założyć również stronę?

Otóż Facebook pozwala założyć stronę bez potrzeby posiadania profilu prywatnego.

Jednak z praktyki wiem, że powoduje to wiele problemów. Nie wszystkie funkcje są wtedy dostępne, nie każda z nich działa tak jak należy i trudniej jest później takim kontem zarządzać.

Dlatego najlepiej jest założyć profil prywatny, a następnie z jego poziomu stronę na Facebooku.

Czy trzeba prowadzić tak utworzony profil prywatny? Nie.

Czy trzeba podać prawdziwe nazwisko? Owszem. Trzeba to zrobić.

Niemniej jeśli nie chcesz prowadzić tego konta w ustawieniach prywatności możesz go całkowicie ukryć tak, że dla nikogo nie będzie widoczny.

Strona na Facebooku nie jest przypisana do jednego profilu, także możesz stworzyć go z profilu prywatnego, a później w razie konieczności dać do niego dostęp innej osobie, np. marketingowcowi, albo przekazać całkowicie administrowanie nim komuś innemu z firmy bez podawania mu swojego prywatnego hasła.

Co jednak ważne, aby czerpać korzyści z promocji firmy na Facebooku nie musisz zakładać profilu, ani nawet nauczyć się Facebooka. Dobra agencja marketingu społecznościowego zadba kompleksowo o wszystkie sprawy uwalniając od wszelkich facebookowych niuansów przez co będziesz mógł cieszyć się stuprocentową prywatnością i wolnością od tego pożeracza czasu.

Wolisz zadzwonić czy napisać? Wybierz i skontaktuj się z nami, abyśmy mogli zacząć promować Twoją firmę.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page