top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

E-commerce – wybierz opakowanie na miarę swoich potrzeb

W jaki sposób zapewnić bezpieczny transport produktów sprzedawanych w Twoim sklepie internetowym? Dowiedz się z tego artykułu!Sprzedaż przez Internet zdecydowanie różni się od handlu poza siecią. Sprzedawca ponosi znacznie niższe koszty z tytułu prowadzenia działalności, ponieważ nie musi wynajmować lokalu na sklep. Z drugiej jednak strony konieczny jest zakup opakowań, które umożliwią bezpieczną wysyłkę towarów. Na szczęście producenci opakowań dostarczają tak szeroki asortyment rozmaitych akcesoriów, że dopasowanie odpowiedniego opakowania do konkretnego rodzaju produktu nie stanowi dużego problemu.

Dziś przez Internet sprzedaje się niemal wszystko. Od ubrań po kosmetyki. Od artykułów spożywczych po lekarstwa. Nabywców znajdują również przedmioty wielkogabarytowe takie jak sprzęt RTV i AGD, a także meble. Sprzedawane towary muszą zostać zapakowane w taki sposób, aby bezpiecznie dotarły na miejsce docelowe. Wymusza to stosowanie zróżnicowanych opakowań, dostosowanych do konkretnego produktu.

Przedmioty małe i kruche

Niewielkie i wrażliwe na uszkodzenia produkty, takie jak drobna elektronika albo biżuteria można wysyłać w kopertach bąbelkowych. Na stronie producenta Opakowania24.eu koperty te dostępne są w różnych rozmiarach, co umożliwia dopasowanie ich do wielkości przesyłanego towaru. Warto zadbać o to, aby pomiędzy kopertą a umieszczonym przedmiotem nie było dużo wolnych przestrzeni. Jednocześnie koperta nie powinna być też zbyt ciasna, gdyż to mogłoby spowodować pękanie pęcherzyków powietrza podczas pakowania, a w konsekwencji przedmiot nie miałby wystarczającej ochrony. Dobór odpowiedniej wielkości koperty jest tutaj kluczowym czynnikiem, który wpływa na bezpieczeństwo delikatnych i podatnych na uszkodzenia towarów.

Przedmioty wielkogabarytowe

Przedmioty o dużych rozmiarach pakuje się zazwyczaj do kartonów tekturowych. Sposób ich zabezpieczania zależy jednak od rodzaju przesyłanych towarów. W inny sposób należy zabezpieczyć telewizor, a inaczej produkty mniej wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, np. kołdrę. Czasami też, zamiast kartonów można użyć folii bąbelkowej oraz czarnej folii stretch.

Pakowanie delikatnych produktów do kartonów tekturowych wymaga stosowania odpowiednich wypełniaczy. W tej roli sprawdzi się folia bąbelkowa, poduszki powietrzne oraz wykonane ze styropianu wypełniacze w postaci sypkiej.

Nieregularne kształty

Niekiedy zdarza się też, że przesyłane są przedmioty o nieregularnych kształtach. Zapakowanie ich do kartonów tekturowych może stanowić dużą trudność. Dlatego znacznie częściej wykorzystuje się do tego celu folię bąbelkową, którą z zewnątrz można jeszcze owinąć folią strzech. Zarówno jedna, jak i druga folia idealnie dopasowuje się do kształtu produktu, zapewniając mu doskonałą ochronę w czasie transportu.

Można też ostrzegać

Oprócz wymieniowych wyżej opakowań przedsiębiorcy mogą też stosować taśmy z nadrukiem. Umieszcza się na nich ostrzeżenia wskazujące, że w środku znajduje się delikatny i podatny na uszkodzenie przedmiot. Nadruk w stylu: „Uwaga szkło”, czy „Ostrożnie” informuje przewoźnika, że z przesyłką należy obchodzi się szczególnie delikatnie.

Dobór właściwego opakowania do przesyłanego przedmiotu leży zarówno w interesie sprzedawcy, jak i kupującego. O ile bowiem klientowi zależy na otrzymaniu pełnowartościowego przedmiotu, o tle za uszkodzenia w trakcie transportu, zgodnie z obowiązującym prawem, odpowiada sprzedawca.

Artykuł sponsorowany

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page