top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Facebook: Jak umożliwić agencji marketingowej zarządzanie swoim fanpage’em?

W jaki sposób przebiega udostępnienie profilu firmowego agencji do zarządzania na Facebooku? Dowiedz się teraz!


Założenie firmowego fanpage’a jest zdecydowanie dobrym krokiem dla Twojego biznesu. Umozliwia lepszy kontakt z klientami i sprawia, że na bieżąco możesz przybliżać im ofertę firmy. Nie raz czytałeś, że częste umieszczanie świeżych treści jest dużym autem firmowego konta na Facebooku. Pod jednym warunkiem – że są one przemyślane, wpisują się w opracowaną strategię prowadzenia fanpage’a i są odpowiednio podane. Być może przyszedł taki moment, że zaczynasz się wahać, czy masz czas i umiejętności, aby go prowadzić. Jeśli tak, przybliżymy Ci procedurę udostępnienia fanpage’a firmie zewnętrznej. Jest to niezbędny krok, by agencja miała dostęp do profilu i mogła we właściwy sposób realizować powierzone jej zadanie. Jak nadać uprawnienia? Zapraszam do lektury!

Agencja prosi o dostęp a Ty nie posiadasz Menedżera firmy

W porządku. Nie trzeba korzystać z Menedżera firmy żeby umożliwić dostęp do konta zewnętrznej firmie. Ale po kolei – agencja wyśle do Ciebie prośbę o udzielenie dostępu do strony. Jedyne, co musisz zrobić to zaakceptować prośbę z poziomu fanpage’a poprzez kliknięcie w powiadomienie.

Gdyby powiadomienie gdzieś Ci umknęło, wystarczy, że przejdziesz do ustawień swojej strony na Facebooku.

Strona, do której zostaniesz przekierowany/a będzie zawierała w swoim menu pozycję “Role na stronie” – kliknij w nią.

Bez względu na to, którą drogą trafisz na stronę „Role na stronie’, u jej dołu  wyświetlona zostanie prośba do zaakceptowania. Kliknij „Odpowiedz na prośbę”.

Po kliknięciu w „Odpowiedz na prośbę” zostaniesz przekierowany do okna ze szczegółami – o jakie role poprosiła Agencja Websoul i potwierdzeniem umożliwienia dostępu do strony. Wybierz: „Zezwól firmie Websoul na dostęp do mojej strony”.

Facebook zapyta po raz kolejny „Czy zezwolić na dostęp do strony?” Wybierz „Zaakceptuj prośbę”.

Podczas zezwalania na dostęp do strony Facebook dba o bezpieczeństwo użytkowników – prosi o hasło. Wprowadź hasło, którym logujesz się do konta na Facebooku.

Po zatwierdzeniu prośby o dostęp do fanpage’a agencji marketingowej w ustawieniach strony widnieje informacja:

Dla pewności, odśwież stronę i sprawdź, czy taka informacja jest widoczna w ustawieniach.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page