top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Ile kosztuje wpis sponsorowany na Facebooku?

Facebook cieszy się ogromną popularnością wśród firm, które wykorzystują tę platformę do skutecznej promocji. Niestety rozwój firmy często wiąże się z wkładem finansowym, który pozwala na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Ile zatem kosztuje wpis sponsorowany na Facebooku?


wpis sponsorowany na facebooku

Coraz więcej przedsiębiorców wykorzystuje social media w swoich działaniach marketingowych, gdyż jest to jedna z najskuteczniejszych form reklamy pozywająca na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Rozwijanie profilu na Facebooku wiąże się z koniecznością zainwestowania w promocję publikowanych postów, dzięki czemu możliwe będzie osiąganie większych zasięgów organicznych.

Promowanie się w social media – ile kosztuje wpis sponsorowany na fb?

Promowanie wpisów na Facebooku ma na celu pozyskanie większej liczby polubieni i udostępnień, czyli posty mają budzić jeszcze większe zainteresowanie. Zamiast jednak uruchamiać reklamę z poziomu fanpage’a, bardziej skuteczne będzie promować swoje posty przez menadżera reklam. Koszt reklamy na Facebooku jest zróżnicowany – może ona wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, ile chce się pozyskiwać konwersji w ciągu tygodnia czy też miesiąca.


Wiesz więcej

Warto zwrócić tu też uwagę, że można promować wpisy, jednocześnie nie publikując ich na tablicy fanpage’a. Są to tak zwane shadow posty. Gdy inwestujemy więcej w promowanie wpisów warto też przyjrzeć się Business Managerowi. Ma on obecnie ukryte w sobie funkcje, które wcześniej były dostępne w Power Editorze. Pozwala on lepiej optymalizować kampanię promującą wpis niż przycisk „Promuj”.

Zwykle koszt reklamy mieści się w graniach od 0,4 do 4 złotych za jedną konwersję. Wpływ na cenę reklamy na Facebooku mają:

  1. wielkość grupy,

  2. konkurencja,

  3. stawka za akcję,

  4. całkowity lub dzienny budżet na reklamę.

Za minimalną stawkę sponsorowania uznaje się kwotę w wysokości 5 złotych, co już pozwala na poprawienie oglądalności danego wpisu. Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć, zwiększając kwotę za wpis do 50,100 lub 200 złotych.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie profilu na Facebooku, napisz do nas na kontakt@websoul.pl.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page