top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Instagram – konto firmowe

Czy warto zmienić konto prywatne na Instagramie na konto firmowe? Dowiedz się z tego artykułu!


Od czasów niedawnej aktualizacji aplikacji Instagram, ta przypomina niektórym właścicielom kont prywatnych, że mogą zmienić je na konta firmowe. Wynika to z tego, że Instagram staje się rozpoznawać konta firmowe i oferuje ich właścicielom nowy rodzaj profilu firmowego z funkcjami przydatnymi przy prowadzeniu marketingu na tym serwisie. Jeśli nie wyświetla Ci się ta opcja na stronie głownej profilu na Instagramie, sprawdź, czy masz taką opcję w ustawieniach aplikacji.


Czy warto skorzystać z nowości i zmienić swój profil na konto firmowe? Oto lista funkcji, które Instagram oferuje w ramach profilu biznesowego:

  1. Możliwość powiązania Instagrama z kontem społecznościowym na Facebooku,

  2. Możliwość podania adres e-mail, numeru telefonu i adresu,

  3. Możliwość reklamowania swojego Instapage’a.


Niewątpliwie są to funkcje przydatne dla firm. Twoim potencjalnym klientom łatwiej będzie się skontaktować przez nowy przycisk, który pojawi się obok przycisku polubienia Instapage’a. Klient będzie miał możliwość również zadzwonić i pobrać wskazówki dojazdu do Twojej lokalizacji.


Kolejna bardzo ciekawa funkcja to możliwość obserwowania dokładniejszych statystyk konta na Instagramie – liczby odsłon wpisów, zasięgu, kliknięć, czy liczby fanów. Jeśli chodzi o tych ostatnich dowiesz się również, w jakim są wieku,  jakiej płci i w jakich miastach mieszkają.

Jeśli jesteś zainteresowany/a profesjonalnym prowadzeniem Twojego konta biznesowego na Facebooku napisz do mnie: tomasz.smykowski@websoul.pl albo zadzwoń: 664-779-129.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page