top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Jakie wymiary powinny mieć zdjęcia na Instagramie?

Instagram stał się dość popularnym portalem, na którym codziennie użytkownicy dodają miliony zdjęć. Jakie jednak wymiary powinny mieć zdjęcia, aby profil dobrze się prezentował?


jakie wymiary powinny mieć zdjęcia na instagramie

Chcąc pochwalić się nową fotką na portalu Instagram, warto zadbać o kilka szczegółów związanych z wymiarami i proporcjami zdjęcia. Dzięki temu unikniemy rozczarowania, widząc efekt końcowy – nikt nie lubi przecież, kiedy dodane zdjęcie jest rozmazane lub źle skadrowane. Podajemy więc wymiary zdjęć Instagram.

Jakie wymiary powinno mieć zdjęcie wrzucane na profil?

  1. jeśli chcemy, aby dodane przez nas zdjęcie wyświetlało się jako miniaturka na profilu w takiej samej formie, jak na stronie głównej tuż po dodaniu, fotografia powinna być kwadratowa. Mówimy więc o proporcach 1:1.

  2. oprócz proporcji, istotna jest rozdzielczość. Instagram zaleca wymiary 1080×1080. Jeśli będą one większe, portal sam skompresuje fotografię. Ważne, aby dodane przez nas zdjęcie nie miało niższej rozdzielczości, ponieważ na niektórych urządzeniach będzie ono niezbyt ostre.

  3. jeśli chodzi o zdjęcia wrzucane na stories, wymiary nie są już tak istotne. Warto jednak trzymać się rozdzielczości oscylujących pomiędzy 9:16 a 4:5.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie Instagrama, napisz do nas na kontakt@websoul.pl.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page