top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Pozycjonowanie bloga – jak zacząć?

Wielu użytkowników sieci decyduje się na założenie bloga, aby dzielić się ze swoimi odbiorcami polecanymi produktami, czy przemyśleniami. Chcąc, aby blog stał wysoko na liście Google, trzeba zadbać o dobre pozycjonowanie. Jak się do tego zabrać?


pozycjonowanie bloga

Na prowadzenie firmowego bloga decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, gdyż jest to skuteczne narzędzie marketingowe, za pomocą którego można promować swoje produkty i usługi oraz kreować pozycję eksperta. Kluczem do sukcesu jest zwiększenie widoczności swojego bloga w Internecie i dotarcie do większej liczby czytelników, co można osiągnąć, odpowiednio pozycjonując swój blog. Co jest najważniejsze i od czego zacząć?

Pozycjonowanie bloga – jak zacząć?

Każdego roku w Internecie pojawiają się kolejne blogi, dlatego też w celu przebicia się ze swoją ofertą przez tak dużą konkurencję, należy odpowiednio prowadzić swoją witrynę i ją wypozycjonować. Pierwszym krokiem powinno być wyodrębnienie najważniejszych słów kluczowych dla danego postu. Należy ich używać zarówno w jego treści, jak również w opisie, tytule i podtytule. Kolejnym krokiem jest stworzenie unikalnego, ale nie za długiego tytułu wpisu. Podczas zamieszczania zdjęć także należy pamiętać o zatytułowaniu ich i zawarciu w tytule słów kluczowych. W celu pozyskania nowych odbiorców zaleca się z kolei podlinkować poprzedni wpis.

W przypadku pozycjonowania nowo powstałego bloga należy pamiętać o tym, aby:

  1. wybierać mniej popularne frazy kluczowe, czyli te o niskiej konkurencji – wówczas łatwiej będzie dotrzeć do swojej grupy docelowej;

  2. zdecydować się od razu na pozyskiwanie ruchu z tzw. long tail;

  3. nie powielać treści;

  4. nie przesadzać z nadmierną ilością słów kluczowych.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne pozycjonowanie swojej strony internetowej, napisz do nas na kontakt@websoul.pl.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page