top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Przetestuj uproszczone myParsonality i sprawdź co Facebook o Tobie mówi

Świat obiegła informacja o niezwykłym projekcie myPersonality. Znaleźliśmy aplikację, którą możesz przetestować już dzisiaj i sprawdzić co Twój Facebook mówi o Twojej osobowości. Wypróbuj teraz.


Niedawno pojawiła się informacja o projekcie myPersonality, który jest prowadzony od kilku lat. Badacze za pomocą specjalnej aplikacji na Facebooku i zbieranych kwestionariuszy ustalili, że wiek, płeć, orientację i cechy osobowości można ustalić na podstawie tego co kto lubi na Facebooku, a więc bez dostępu do tych wrażliwych danych bezpośrednio z profilu użytkownika.

Wnioski może dla nas nie są zaskakujące, gdyż często możemy takie informacje ustalić sami, nawet bez używania jakichkolwiek narzędzi. Dla badaczy z Uniwersytety w Cambridge i nie tylko jest to jednak bardzo ciekawy temat, ponieważ media społecznościowe okazują się cennym źródłem anonimowych danych statystycznych potrzebnych do prowadzenia analiz psychometrycznych. Dziedziny, która dopiero się rozwija i może doprowadzić do nowych odkryć dzięki zastosowaniu tego typu danych.

Pojawia się tutaj akcent polski: za badaniami w tej młodej i obiecującej dziedzinie stoi Polak z pochodzenia, a mianowicie Michał Kosiński.

Póki co osoby zainteresowane przetestowaniem narzędzia o którym mowa muszą uzbroić się w cierpliwość, bo jest ono aktualizowane względem zmian na Facebooku. Póki co jednak możemy wypróbować inną aplikację, sprawdzającą jaką mamy osobowość na podstawie tego co na Facebooku lubimy: aplikacja Facebook.

To jest mój wynik:


Okazuje się, że niemal idealnie odwzorowujący rzeczywistość.

A co wyjdzie Wam? Sprawdźcie i napiszcie wyniki w komentarzu!

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page