top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Reklama Facebook: Jaka jest idealna długość tekstu?

Facebook, w ostatnich latach, stał się na tyle rozpoznawalną platformą, iż niemal każda marka, czy firma, ma na niej konto. Wiele firm zastanawia się, w jaki sposób dotrzeć do klienta, aby ten skorzystał z ich usług. Jaka zatem powinna być idealna długość tekstu, aby ten wzbudził zainteresowanie?


Reklama Facebook: Jaka jest idealna długość tekstu?

Publikując reklamy na Facebooku, trzeba przestrzegać limitu znaków dla wpisu. Idealna długość tekstu wpływa na jego czytelność, a tym samym łatwość odbioru.

Długość tekstu

Limit długości tekstu na Facebooku jest stosunkowo duży. Na najpopularniejszym portalu social media, zamieścić można reklamę liczącą nawet 60 tys. znaków. Posty o takiej długości pojawiają są jednak rzadko i nie zachęcają do czytania. Idealna ilość znaków w reklamie na Facebook to zaledwie 40 – 150 znaków. Dlaczego?

Reklama Facebook

Teść udostępnionego na Facebooku linku do reklamy, stanowi jedynie uzupełnienie tzw. meta opisu, pobieranego z witryny w sposób automatyczny. Przeglądając posty z takim linkiem, użytkownicy najpierw zauważają:

  1. zdjęcie lub grafikę,

  2. meta opis

  3. tytuł reklamy.

Dopiero w dalszej kolejności decydują się na przeczytanie treści wpisu, która powinna być bezpośrednio związana z kontekstem udostępnionego linku. Zarówno tytuł, jak i opis można zmienić – elementy te da się podświetlić kursorem, a po kliknięciu dokonać ich edycji.

Sprawdź nasze kampanie na Facebooku

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie swojego profilu na Facebooku – napisz do nas. Mamy w tym doświadczenie i osiągamy najwyższe możliwe wyniki! kontakt@websoul.pl

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page