top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Sklep online ze swetrami? Sprawdź czy zarobisz w grudniu 2013!

Sprawdź jakie prezenty kupują na święta i czy Twój sklep może zarobić więcej w listopadzie i grudniu.Według zeszłorocznego badania PBS Polacy wydali średnio 349 złotych na prezenty. W tym roku kwota ta może być podobna. Połowa Polaków chce kupić prezenty online, jedna czwarta z nich zrobi to jeszcze w listopadzie, a znakomita większość do 20 grudnia. Dla sklepów online oznacza to szansę na odbicie strat z poprzednich miesięcy.

Jakie sklepy online cieszyć się będą popularnością? Po pierwsze oferujące dobra z grupy tzn. czerwonej szminki – upominki w umiarkowanej cenie o cechach luksusowych. W tej grupie znajdziemy między innymi kosmetyki, perfumy, artykuły drogeryjne z kategorii uroda. Sklepy oferujące te dobra mogą liczyć na zainteresowanie wśród 48% Polaków. Podobnie jak biżuteria znajdująca się w planach zakupowych 14% Polaków w zeszłym roku.

Czas świąt to nie tylko czas na kupienie rzeczy, których obdarowany sam by sobie nie kupił z powodów ceny. To również czas gdy możemy pokazać troskę, a także zaspokoić jego/jej praktyczne potrzeby. W tej grupie zdecydowanie popularne będą produkty zdrowotne, odzież i obuwie. Wydawać by się mogło, że odzież i obuwie wymaga fizycznej obecności w sklepie. Badania jednak pokazują, że Polacy chętnie kupują je przez Internet. Wynika to zapewne z dobrze opisanych produktów w sklepach internetowych, dostępności artykułów, których nie można otrzymać w sieciach handlowych, a także z atrakcyjnych zasad dot. zwrotów i wymian produktów. Dlatego można liczyć, że sklepy e-commerce oferujące produkty z tych grup znajdą zainteresowanie u ok 31% świątecznych nabywców.

Nie tylko jednak czerwona szminka, bilobil i sweter haftowany będą się sprzedawać online. Produkty łatwozbywalne (słodycze, alkohol itp.) również będą cieszyć popularnością pewnie nie mniejszą niż w zeszłym roku która wynosiła 28%.

A co poza tym? Dalej mamy już prezenty oznaczające dla nabywców relaks. 29% Polaków w zeszłym roku chciało kupić książki, 12% płyty, 9% sprzęt RTV AGD, 9% zabawki, 7% gry, a 6% wyposażenie mieszkania i elementy dekoracyjne.

Jak będzie w tym roku? Z pewnością wzrośnie liczba szklanych ekranów zapakowanych pod choinką, a więc elektroniki (tabletów, smartfonów, czytników e-booków), innych gadżetów i akcesoriów, płyt i gier. Obok starej dobrej książki ludzie zapewne będą też kupować e-booki aby wypełnić czymś puste gigabajty czytników. Można się również spodziewać wzrostu sprzedaży kart podarunkowych na wszelkie dobra elektroniczne,  dzięki którym obdarowani mogą w sklepach online kupić towary cyfrowe wg. własnego uznania.

Podsumowując znaczna część sklepów online może skorzystać na przedświątecznej promocji. Nie ma jednak co czekać do końca, bowiem już teraz niektórzy zaczynają szukać i kupować prezenty w sklepach online.

Dla sklepów młodych, niewypromowanych oznacza to, że muszą skupić się na promocji sprzedażowej, a nie wizerunkowej. Dla sklepów o uznanej reputacji, dużej liczbie fanów oznacza to, że trzeba wykorzystać istniejącą bazę fanów na Facebooku, bazę mejlową i stronę internetową, aby skutecznie przekuć wysiłki całego roku na intensywny wzrost sprzedaży.

Na promocję sklepów internetowych w listopadzie i grudniu przygotowaliśmy parę skutecznych sprawdzonych i optymalnych kosztowo metod dotarcia do klientów.

Jeśli chcesz wypromować swój sklep zamów u nas kampanię reklamową na Facebooku, kupony rabatowe. Polecamy też reklamę w Google, na YouTube (video marketing i display), oraz kampanie geolokalizacyjne, mobilne i remarketingowe. Skontaktuj się z nami, doradzimy odpowiednią metodę promocji dla Twojego sklepu.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page