top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Social Media: ekspansja video treści

Video content to obecnie najpopularniejszy trend w Social Media. Dowiedz się dlaczego warto nagrywać filmy video. Warto mieć je na uwadze przy tworzeniu strategii mediów społecznościowych.


Analizując aktualne trendy w social media zauważamy, że ​​wideo staje się coraz ważniejsze. 90% treści udostępnionych w mediach społecznościowych w 2017 roku to treści wideo. Również wideo na żywo wykonało wielki skok w poprzednim roku. Największym wyzwaniem w filmie jest przyciągnięcie uwagi widza w ciągu pierwszych trzech sekund. Według Kat Hahna, Kreatywnego Stratega Facebooka, marki, które jeszcze nie zawierają wideo w swojej strategii mediów społecznościowych, powinny robić to bezpośrednio. Sam film nie jest strategią, to taktyka. Ważne jest, aby jasno określić cele i nie tylko wykorzystywać wideo do tych celów. Aby wyróżnić się z dużej ilości treści wideo, ważne jest, aby Twoje filmy trafiały do ​​docelowych odbiorców i były wysokiej jakości.

Sprawdź, jakich grup docelowych potrzebujesz i sprawdź, która treść działa najlepiej. Jednak sposób, w jaki konsumujemy wideo zmienia się zgodnie z Seanem O’Neillem z Adaptly mobile. Wideo jest jednym z najszybciej rozwijających się formatów reklam. Do 2020 r. 80% całego ruchu internetowego będzie składać się z wideo. W końcu zbliża się do rozmowy „twarzą w twarz” . 64% konsumentów twierdzi, że oglądanie filmów marketingowych na Facebooku wpłynęło na ich zakup. Najpopularniejsze 3 kanały udostępniania filmów to Facebook, Instagram Stories i Snapchat.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page