top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Hosting aplikacji Facebook

Jaki jest dobry hosting aplikacji Facebook? Gdzie trzymać aplikację i dane? Dowiedz się!


Hosting aplikacji Facebook \ Websoul

wilofcom / Pixabay


Gdzie hostować aplikację Facebook? Czy wystarczy zwykły hosting? Czy są dodatkowe wymagania? Wiele osób zaczynających pisanie aplikacji na Facebooka zadaje sobie te pytania.

Jak się okazuje do hostowania aplikacji Facebook nie jest potrzebny specjalny serwer. Wystarczy zwykły hosting. Może to być nawet współdzielony hosting z obsługą PHP, dokładnie taki sam, jaki wykupujemy by hostować WordPressa albo stronę zbudowaną na innym CMSie.

SSL

Jedyne specjalne wymaganie Facebooka to obsługa SSL. Facebook wymaga, aby cała komunikacja między aplikacją a Facebookiem odbywała się przez szyfrowane łącze. Oznacza to, że zarówno HTTP jak i wszystkie CSSy, JSy, grafiki i wszystko inne musi być serwowane z serwera wyposażonego w SSL.

Na szczęście to nie jest duży koszt. Certyfikaty SSL odpowiednie dla Facebooka można kupić od kilkudziesięciu złotych rocznie.

Wydajność

Proste aplikacje nie są wymagające. Dlatego zwykły, nawet współdzielony serwer poradzi sobie z serwowaniem prostych aplikacji o złożoności zbliżonej do stron internetowych.

Dedykowane rozwiązania

Oczywiście są też dedykowane rozwiązania pod aplikacje Facebook. Taką ofertę mają np. Hostersi czy Heroku. Są one przydatne, gdy aplikacja ma kilkadziesiąt tysięcy użytkowników albo i więcej. Są to rozwiązania, które dają się łatwiej skalować do większego obciążenia. Takie rozwiązania są rzecz jasna dużo droższe niż zwykły hosting.

Jeśli więc zaczynasz przygodę z Facebookiem, warto kupić prosty hosting i dokupić certyfikat SSL. To najtańsze rozwiązanie.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page