top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Kurs akcji Facebooka

Facebook jest najbardziej popularnym serwisem społecznościowym na świecie. Czy warto zainteresować się jego akcjami? Jaki jest kurs akcji Facebooka?


Kurs akcji facebooka

Kurs akcji Facebooka wynosi obecnie 161,89 zł. Pomimo wahań i chwilowych spadków, wciąż rośnie.

Należy odpowiedzieć sobie na pytania:

  1. Dlaczego tak jest?

  2. Czy Facebook jest skazany na sukces?

Liczba użytkowników

Na Facebooku jest obecnie ponad 2,2 miliarda zarejestrowanych użytkowników. Liczba ta ciągle rośnie i generuje ruch na stronie. A tam gdzie są ludzie – są też pieniądze. Udostępnianie kolejnych funkcji typu Marketplace przyciąga coraz więcej osób, które prowadzą swój biznes w ramach działalności na portalu. To wszystko sprawia, że pozycja Facebooka nigdy jeszcze nie była tak silna. Jest to najbardziej popularny serwis społecznościowy na świecie. Status ten najprawdopodobniej utrzyma jeszcze przez długie lata, bo ciężko będzie go zdetronizować.

Moda

Facebook jest modny. To też wpływa na kurs jego akcji. Wszystko, co jest modne dobrze się sprzedaje. Inwestowanie w portale społecznościowe również jest modne, bo przewiduje się niezły zysk. W związku z tym inwestorzy chcą kupować kolejne akcje, rośnie popyt – więc rośnie też cena.

Historia

Facebook wszedł na amerykańską giełdę 18 maja 2012. Był najwyżej wycenianą w dniu debiutu spółką giełdową w historii… ale w praktyce cena akcji wyniosła około 30 dolarów za sztukę. Była to gorzka pigułka, dla wszystkich którzy wróżyli mu sukces. Jak dotąd najwyższy kurs akcji Facebooka wyniósł 194 dolarów za akcje. Miał miejsce w lipcu 2018 r.

Obecnie

Obecnie, akcje Facebooka warte są ok 162 dolarów za sztukę. Spółka podnosi się ze spadku odnotowanego w grudniu 2018. Jak na razie, kurs idzie ostro w górę i nic nie zapowiada tego by ta tendencja miała się zatrzymać. Ubiegłoroczny spadek cen akcji, był skutkiem skandalu dookoła udostępniania danych użytkowników zewnętrznym partnerom firmy. Kryzys zaufania do portalu miał swoje przełożenie w migracji użytkowników. Obecnie, jednak prawie nikt już o nim nie pamięta, więc inwestorzy nie mają powodów do niepokoju.

Jeśli interesuje Cię profesjonalne prowadzenie Twojego fanpage, lub profesjonalne przeprowadzenie kampanii marketingowej – napisz do nas na mail: kontakt@websoul.pl

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page