top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Kampanie Google Ad Grants

Jak organizacja pozarządowa (NGO) albo OPP może prowadzić kampanie Google Ad za darmo? Dowiedz się o Google Ad Grants!


Kampanie Google Ad Grants | Websoul

Kampanie Google Ad Grants Simon / Pixabay


Dwa lata temu w maju podczas I konferencji „Social Media dla NGO”, organizowanej przez Fundację Peritia z Poznania ogłosiliśmy cykl porad dla organizacji pozarządowych. W trakcie pojawiło się pytanie odnośnie Google Grants. Nie pamiętam, kto konkretnie je zadał, niemniej napisaliśmy artykuł na ten temat. Wiele organizacji zainteresowało się możliwością darmowej reklamy w Google np. w celu uzyskania 1% podatku dochodowego. Aby skorzystać z Google Grants do niedawna trzeba było posiadać status OPP (organizacji pożytku publicznego). Google jednak, rozpoznając potrzeby polskich organizacji rozszerzyło katalog uprawnionych organizacji również o te, które statusu OPP nie posiadają. Warto podkreślić, że trafiliśmy do wąskiego grona krajów, w których Google wprowadził taką możliwość, więc tym bardziej warto skorzystać w pomocy.

Gdy zgłosimy się do Google po rozważeniu zgłoszenia otrzymujemy możliwość dosyć intensywnego reklamowania się w Google na kwotę do 10 000 dolarów miesięcznie.

Organizacja, o której pisałem zgłosiła się do nas, abyśmy przygotowali profesjonalną kampanię Google Adwords w celu skutecznego wykorzystania tego budżetu. Podjęliśmy się działania bezpłatnie, w ramach CSRu naszej firmy.

Organizacja zyskała dużą ekspozycję: miliony odsłon reklam, oraz kilkanaście tysięcy kliknięć.

Dobre przygotowanie kampanii sprawi iż budżet zostanie efektywnie wykorzystany. Oto kilka możliwości wykorzystania grantu od Google:

  1. pozyskiwanie wolontariuszy,

  2. pozyskiwanie sponsorów,

  3. promowanie akcji pomocowych,

  4. zachęcanie do oddania 1% podatku dochodowego.

Oczywiście możliwości jest więcej i można zoptymalizować reklamę pod każdy cel wspierający działania statutowe organizacji.

Z powodu sukcesu tamtej kampanii chcemy kontynuować działanie w tym zakresie. Jeśli więc znasz organizację pozarządową prześlij jej link do tego postu. Pomożemy zgłosić się do programu i przygotujemy profesjonalną kampanię Adwords nastawioną na cele organizacji. W tej sprawie można kontaktować się z nami pod adresami i numerami dostępnymi na stronie i blogu.

4 wyświetlenia0 komentarzy

コメント


bottom of page