top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Google Partner

Kim jest Google Partner? Czym różni się od certyfikowanego „partnera” Google?  Dlaczego warto korzystać z usług Google Partnera? Dowiedz się teraz!Z uwagi na to, że bywam na serwisach ogłoszeniowych, gdzie pojawiają się zapytania pt. „zlecę prowadzenie reklamy Google Adwords” widzę jak bardzo zróżnicowane jest nazewnictwo wykonawców takich usług.

Zanim przejdę dalej muszę nadmienić, że każdy może świadczyć usługę prowadzenia reklam Google Adwords. Google nie stawia żadnych wymogów wobec wykonawców takich usług. Niemniej wprowadziło szereg możliwości wyróżnienia się usługodawców o lepszych umiejętnościach.

Certyfikat Adwords

Pierwszym poziomem, dostępnym stosunkowo łatwo jest tzn. „certyfikat Adwords”. Przeważnie wykonawcy posiadający certyfikat Google Adwords odpowiednio to opisują. Zdarza się jednak, że mówią o sobie „partner Google”. Jednak tak nie jest. Sam certyfikat nie oznacza posiadania statusu Google Partner. Google pozwala zdać egzaminy (prowadzone przez Internet lub w wybranym miejscu). Po zdaniu takiego egzaminu, który liczy od kilkudziesięciu do 100 pytań otrzymuje się certyfikat np. Adwords, reklamy mobilnej, reklamy produktowej itd.

Oto przykład takiego certyfikatu. Ten akurat jest nieaktualny, ale posiadam odnowiony:

Google Partner

Google Partner


Co oznacza, że osoba posiada taki osobisty certyfikat? Oznacza, że zdała egzamin z wiedzy na temat Adwords, także jej wiedza na temat Adwords została zweryfikowana. Możemy mieć więc większą pewność, że odpowiednio ustawi nasze kampanie.

Google Partner

Dobrze. Ale czym więc jest „Google Partner” tak często mylony ze zdaniem certyfikatu osobistego? Przestawię to jako równanie:

  1. Google Partner  = Certyfikat Adwords * 100

Google Partnerem zostaje firma, która spełnia dużo wyższe wymagania niż te stawiane posiadaczowi certyfikatu Adwords.

Jak napisałem, aby posiadać certyfikat Adwords wystarczy zdać egzamin przez Internet.

Natomiast, żeby uzyskać status Google Partnera:

  1. Trzeba mieć aktualne kilka certyfikatów Google Adwords.

  2. Trzeba obsługiwać w Google Adwords duże budżety reklamowe dla klientów.

  3. Trzeba uzyskać odpowiednią skuteczność kampanii.

Google na bieżąco śledzi to, czy firma posiada wymagane certyfikaty. Jeśli mam status Google Partner oznacza to, że na bieżąco odnawiam certyfikaty wiedzy nt. reklam w tej platformie. Oznacza to też, że moi klienci powierzyli mi zarządzanie znacznymi budżetami reklamowymi. Ponadto Google mierzy skuteczność kampanii. Muszę stosować dobre praktyki i optymalizować reklamy, aby utrzymać statut. Ponadto, statut uzyskuje się po określonym czasie ciągłości prowadzenia kampanii. Więc nie może go uzyskać ktoś, kto dopiero zaczął przygodę z Google Adwords.

Podsumowując, statut Google Partner oznacza, że firma ma poświadczoną certyfikatami wiedzę o Adwords, zarządza dużymi budżetami dla swoich klientów, jest skuteczna i działa od dłuższego czasu na tej platformie reklamowej.

Jak sprawdzić, czy firma jest Google Partnerem?

W sieci różne osoby fizyczne i firmy różnie opisują się. Czasem zdarzy się, że ktoś pisze o sobie „partner Google”, podczas gdy ma tylko certyfikat. Jak więc sprawdzić, czy firma faktycznie jest Google Partnerem?

To proste, należy ją poprosić o link do profilu Google Partner. Tak wygląda przykładowy link:


Jak widać odnośnik znajduje się na oficjalnej stronie Google Partner, więc nie ma tutaj żadnych niedomówień. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości reklamy w Google np. porządnej optymalizacji kampanii, mierzeniu skuteczności i wdrażaniu nowych rozwiązań, to warto skontaktować się z Google Partnerem.

Jeśli chodzi o naszą firmę, tj. Websoul, to posiadamy stabilny status Google Partner od dawna. Mamy wszystkie certyfikaty, zarządzamy dużymi budżetami, a jeśli chodzi o wskaźnik skuteczności, który Google przedstawia, to nie tylko przekraczamy poziom świadczony przez reprezentantów Google, ale też średnią wszystkich innych Google Partnerów.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page