top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Smykowski

Słowa kluczowe – 5 metod ich ustalania

Pozycjonowanie na każde słowo kluczowe kosztuje dodatkowo. Dlatego zanim zlecisz pozycjonowanie warto zastanowić się, które słowa kluczowe są warte inwestycji. Które słowa kluczowe spowodują, że przyjdą do Ciebie potencjalni klienci? Jak wybrać słowa kluczowe, na których pozycjonowanie nie jest bardzo drogie, a daje mierzalne efekty? Przeczytaj ten tekst, aby poznać odpowiedzi na te pytania.Dla informatyków to skrętka, dla Twoich klientów kabel internetowy

Dla informatyków to skrętka, dla Twoich klientów kabel internetowy


1. Ustal, co szukają Twoi klienci

Aby osiągnąć dobre efekty z użyciem pozycjonowania nie wystarczy zlecić pozycjonowania na ogólne słowa kluczowe związane z produktami, które sprzedajesz. Jeśli na przykład sprzedajesz artykuły budowlane, to nie wystarczy spozycjonować się na hasło artykuły budowlane. Chociaż może być to dobre hasło kluczowe, to jednak Twoi klienci zaczynają poszukiwania od zupełnie innych sformułowań. Nie mówiąc już o tym, że pozycjonowanie się na takie ogólne hasła jest przeważnie drogie. Dlatego warto najpierw jednorazowo (albo cyklicznie) zainwestować w badanie, które słowa kluczowe będą korzystne, a dopiero na podstawie wyników tych badań ustalić na jakie słowa zlecić pozycjonowanie z którym wiążą się regularne wydatki.

2. Ustal, co wyróżnia Twoją ofertę

Zastanów się nad tym jaki rodzaj produktów przyciąga nowych klientów do Twojego sklepu albo punktu usługowego. Czasem są to drobne rzeczy, których nie ma konkurencja. Dzięki nim nowi klienci poznają resztę Twojej oferty i stają się stałymi klientami. Przewaga konkurencyjna Twojego biznesu może być również przewagą konkurencyjną w pozycjonowaniu. Dlatego planując strategię przekaż firmie, która ma zająć się badaniem słów kluczowych, jakie są istotne przewagi Twojej firmy i co ją wyróżnia na rynku.

3. Ustal jak klienci mówią na Twoje produkty

Dowiedz się w jaki sposób klienci nazywają produkty i usługi, które oferujesz. Nie zawsze jest to dokładnie ta sama nazwa, która funkcjonuje w branży, w której pracujesz. Na przykład na kabel internetowy informatycy mówią „skrętka” podczas gdy klienci szukają po prostu kabla internetowego. Każda branża ma wiele takich, zaskakujących rozbieżności.

4. Zainstaluj na stronie zaawansowane statystyki

Zleć zainstalowanie statystyk, które pokazują jakie słowa kluczowe wpisują internauci, aby trafić na Twoją stronę. Na podstawie takich statystyk będzie możliwe przygotowywanie regularnych raportów pozycjonowania. Ustalenie które słowa kluczowe przyciągają osoby realnie zainteresowane Twoją ofertą. Również możesz dowiedzieć się jakie słowo kluczowe wpisał kontaktujący się z firmą internauta w wyszukiwarkę. Statystyki tego typu są podstawą racjonalizacji kosztów pozycjonowania.

5. Zlecaj regularne raporty

Inwestycja w pozycjonowanie wymaga comiesięcznych wydatków. Dlatego warto przynajmniej część budżetu na pozycjonowanie przeznaczyć na badanie jego efektów. Dlatego zlecaj firmie, która wykonuje pozycjonowanie, albo najlepiej innej, zewnętrznej, wykonywanie regularnych raportów pozycjonowania. Na przykład co pół roku. Każdy taki raport ujawni nowe słowa kluczowe, na które opłacalne będzie pozycjonowanie. Wdrażanie regularnie optymalizacji słów kluczowych sprawi, że przy utrzymaniu tych samych kosztów korzyści z pozycjonowania będą rosnąć.

Podsumowując pozycjonowanie jest nadal jedną z istotnych metod dotarcia przez Internet do klientów. W dzisiejszych czasach, kiedy firmy muszą liczyć każdą wydaną złotówkę warto przyłożyć większą uwagę do wydatków na pozycjonowanie. To stały, miesięczny koszt, który można zmniejszyć. To inwestycja, z której korzyści biznesowe można zwiększyć.

A czy Ty zlecasz pozycjonowanie swojej strony? Co sądzisz o tej metodzie promocji? Chcemy wiedzieć jakie jest Twoje zdanie. Zostaw je poniżej.

A jeśli jesteś zainteresowany zmniejszeniem kosztów pozycjonowania albo zwiększeniem korzyści biznesowych z tej metody promocji napisz do nas.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page